Skryté výpaľníctvo monopolov,čo na to Zákonodarca ,Protimonopolný úrad a URSO?

Autor: Stanislav Bajza | 28.8.2016 o 11:48 | Karma článku: 1,52 | Prečítané:  221x

Zaoberať sa v tomto blogu úlohou,štátu a jeho orgánov nie je potrebné,ale je dôležité upozorniť na nedostatky,ktoré evidentne orgány štátu majú a svoju úlohu plnia nedostatočne. Aby som písal k veci,tak sa budem zaoberať svojou z

 

Skryté výpaľníctvo monopolov,čo na to Zákonodarca ,Protimonopolný úrad a URSO?

 

Zaoberať sa v tomto blogu úlohou,štátu a jeho orgánov nie je potrebné,ale je dôležité upozorniť na nedostatky,ktoré evidentne orgány štátu majú a svoju úlohu plnia nedostatočne. Aby som písal k veci,tak sa budem zaoberať svojou znalosťou o činnosti SPP, ale myslím si,že to funguje takto i v iných odvevtiach. Je tomu nedávno, za inej vlastníckej štruktúry SPP.Tento sa staral o rozvoj plynárenskej infraštruktúry tým,že realizoval za svoje peniaze pre občianstvo SR rozširovanie distribučných plynovodov,pripojovacích plynovodov a regulácie plynu na prevádzkový tlak zo svojich zdrojov.V prípade,že developér obytnej zony realizoval distribučný plynovod a pripojovacie plynovody a reguláciu,SPP prehodnotil efektivitu  a ponúkol kúpnu cenu, alebo nájom za dohodnutú cenu s výhľadom odkúpenia.Takto legálne a hodnoverne rozšíril svoje portfolio./Základné prostriedky/Ako je to dnes?Občan zaplatí pripojovací poplatok,vybuduje, prípadne aj časť distribučného plynovodu, pripojovací plynovod a reguláciu na svoje náklady.Tieto zariadenia,ktoré po pripojení na distribučnú sieť budú majetkom SPP.Pripojenie bude možné až po dohodnutí sa na odpredaji za 1 Eur.Toto je fakt, ktorý viem aj doložiť.Rádove sa jedná o státisíce Eur.EU síce presadila možnosť konkurencie ,ale len pri predaji komodity.SPP-distribúcia týmto plne využíva svoj monopol.Prevádzkovateľ SPP-distribúcia tak nadobúda majetok,ktorý zvyšuje bonitu firmy za peniaze záujemcov o pripojenie. V prípade budovania obytných zon je postup taký istý.avšak developer si rozdiel medzi nákladmi a 1Eur dorovná v cene pozemku.Tu tiež je postihnutý občan.Chcem podotknúť,že takto sa správa SPP po výmene vlastníckej štruktúry.Výsledkom je nezáujem o jeho komoditu a zhoršovanie životného prostredia používaním alternatívných zdrojov energie napr.spaľovaním dreva uhlia a pod.Preto sa pýtam zákonodarcov ,či už z ľava ,alebo s prava,majú informácie o diani v živote občana,či si uvedomujú čo je to socialný štát,kto je nositeľom moci.Toto je  inšpirácia pre hore oslovených.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Remiášova vražda sa ešte dá vyšetriť. Pomôcť musia mafiáni

Polícia minulý rok obnovila vyšetrovanie Remiášovej vraždy, pretože vyšli najavo nové skutočnosti. Ani po roku zatiaľ nikoho neobvinila.

DOMOV

Anna Remiášová pri pomníku syna: Nikdy to nevzdám

Výročie vraždy si prišli k jeho pamätníku pripomenúť aj študenti.

KOMENTÁRE

Kažimír bude musieť siahnuť pod vankúš, aby naplnil Ficove sľuby

Bez zásahu do rozpočtu to nepôjde.


Už ste čítali?